Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W niedzielę, dnia 24.03.2019 r. na, Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się Finał Memoriału Urszuli Marciniak, do którego zakwalifikowało się aż 27 uczniów naszej szkoły zdobywając tym samym tytuł finalisty. To naprawdę ogromny sukces, gdyż w sumie w szkolnych eliminacjach na terenie szkół w całej wielkopolsce brało udział aż około tysiąca osób. W Finale wzięło udział około 200 uczestników.

Finał był bardzo intensywny- składał się z 3 etapów (każdy polegał na rozwiązaniu innego rodzaju łamigłówek i trwał po 45 min). Po łamaniu główek wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Małgorzaty Bednarskiej-Bzdęgi pt. "Jak przekonać matematyka?". Wykład dotyczył dowodów matematycznych, a po nim odbyło się ogłoszenie uczestników czwartego etapu- Wielkiego Finału. Do Wielkiego Finału przeszło aż 9 uczniów Społecznej Czwórki! :) Nasza drużyna zdecydowanie pokonała wszystkie inne szkoły, a w sali, w której odbywał się Finał rzucały się w oczy zielone chustki i krawaty. Każdy z 9 uczniów biorących udział w Wielkim Finale stał się Laureatem Memoriału Urszuli Marciniak i otrzymał medal.

Poniżej lista Laureatów:

W kategorii MALUCH (w sumie 12 osób w wielkim finale, w tym aż 5 naszych finalistów!!!):

Antonina Stańczyk kl. 2c (6 miejsce)

Alek Sosnowski kl.2c

Franciszek Orłowski kl. 2c

Aleksandra Martusewicz kl. 3a

Julia Kubaś kl. 3a

W kategorii BENIAMIN (12 osób w finale, w tym 3 osoby z naszej szkoły):

Zuzanna Gramza kl. 6c

Kazimierz Nelke kl. 6a (6 miejsce)

Szymon Regulski kl. 6a (5 miejsce)

W kategorii KADET (w sumie 11 osób w finale):

Tymon Tomczak kl. 8b (2 miejsce)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu łamigłówek!
Zespół Matematyczny

FINAŁ MEMORIAŁU URSZULI MARCINIAK, CZYLI ZAWODY W ROZWIĄZYWANIU ŁAMIGŁÓWEK LOGICZNYCH

W niedzielę, dnia 24.03.2019 r. na, Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się Finał Memoriału Urszuli Marciniak, do którego zakwalifikowało się aż 27 uczniów naszej szkoły zdobywając tym samym tytuł finalisty. To naprawdę ogromny sukces, gdyż w sumie w szkolnych eliminacjach na terenie szkół w całej wielkopolsce brało udział aż około tysiąca osób. W Finale wzięło udział około 200 uczestników.
Finał był bardzo intensywny- składał się z 3 etapów (każdy polegał na rozwiązaniu innego rodzaju łamigłówek i trwał po 45 min). Po łamaniu główek wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Małgorzaty Bednarskiej-Bzdęgi pt. "Jak przekonać matematyka?". Wykład dotyczył dowodów matematycznych, a po nim odbyło się ogłoszenie uczestników czwartego etapu- Wielkiego Finału. Do Wielkiego Finału przeszło aż 9 uczniów Społecznej Czwórki! :) Nasza drużyna zdecydowanie pokonała wszystkie inne szkoły, a w sali, w której odbywał się Finał rzucały się w oczy zielone chustki i krawaty. Każdy z 9 uczniów biorących udział w Wielkim Finale stał się Laureatem Memoriału Urszuli Marciniak i otrzymał medal.

Poniżej lista Laureatów:

W kategorii MALUCH (w sumie 12 osób w wielkim finale, w tym aż 5 naszych finalistów!!!):

Antonina Stańczyk kl. 2c (6 miejsce)

Alek Sosnowski kl.2c

Franciszek Orłowski kl. 2c

Aleksandra Martusewicz kl. 3a

Julia Kubaś kl. 3a

W kategorii BENIAMIN (12 osób w finale, w tym 3 osoby z naszej szkoły):

Zuzanna Gramza kl. 6c

Kazimierz Nelke kl. 6a (6 miejsce)

Szymon Regulski kl. 6a (5 miejsce)

W kategorii KADET (w sumie 11 osób w finale):

Tymon Tomczak kl. 8b (2 miejsce)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu łamigłówek!
Zespół Matematyczny

 
AlekiFranek
ch+éopcy
dziewczynki
finalisci1
finalisci2
finalisci3
finalisci4
finalisci5
finalisci7
finalisci9
finalisci11
finalisci12
finalisci14
finalisci17
IMG_20190324_134542
kadet
maluchibeniamin
og+éoszenie wynik+-w
prodziekan-wr¦Öczenie nagrod
przerwa2
przerwa4
Szymon i kaziu
Tosiazrodzicami
Tymon
Weronika
wielki fina+é
wy+éad 9
wyk+éad 1
wyk+éad 2
wyk+éad 8
wyk+éad 10
zdjecie wspolne 4
zdjeciewspolne3
Zula

Back to top